Reuse dny Teplice Zámecká

Přijďte spolu s námi prožít inspirativní den plný aktivit pro děti i dospělé, budeme SWAPovat, tvořit, malovat.. a zároveň společně podpoříme dobrou věc! 🥳
👉 Vstup na akci je zdarma.
V zámeckém parku si společně vyzkoušíme principy REUSE a UPCYKLACE. Co to znamená? Že dáme šanci věcem, které by byly bez užitku odloženy a třeba je dokonce vylepšíme!
Máte doma nevyužité ale stále hezké oblečení, domácí nebo sportovní potřeby či přečtené (nebo nikdy nečtené) knihy? 🌂🎒👗🏓🪁🪘Přemnožily se vám květiny a vy nemáte to srdce je vyhodit do bioodpadu? Pojďme tomu všemu dát novou šanci! Celý den bude na akci probíhat SWAP – bezplatná výměna věcí. A kdo ví, třeba někdo zrovna vytřídil před létem skříň a vám padne do oka úžasná sukně nebo pareo, které dostanou novou šanci zazářit u vody právě díky vám! 💃
Pro děti (i pro dospělé 😎) budou po celý den probíhat tvořivé workshopy. Vyrobíte si originální papírovou tašku, ozdobíte si květináč nebo si jen namalujte obrázek na památku.
A protože REUSE není jen o výměně, ale také o opravování, nebude chybět opravář 🪛 (který drobné věci opraví na místě, větší opravy si můžete domluvit), 3D tisk náhradních dílů pro naše domácí pomocníky.
Pro zvídavé jsou připraveny zajímavé diskuze a povídání na témata týkající se udržitelnosti, reuse, greenwashingu..
Den by pro mnohé z nás nebyl úplný bez dobré kávy, kterou vám připraví Café Schönau a pokud vaše chuťové buňky zatouží po malém sladkém potěšení, jsou připraveny oceňované sušenky 🍪 od Adamant🍪, jejichž zakoupením podpoříte vznik teplického REUSE CENTRA 🥳.
Na Reuse den později odpoledne naváže tradiční Malá Paříž a okolí altánu zalije hudba, která stylově zakončí tuto výjimečnou neděli!
——————————————————————
👉 Akce probíhá pod záštitou Lubomíry Mejstříkové, náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje a vznikla za finanční podpory České rozvojové agentury (ČRA) a v partnerství se Swap Prague z.s.
Děkujeme!

Přidejte se k nám na Facebooku.

Uvidíme se v neděli v Zámeckém parku u Zahradního domu. 🌿🎶

 

Sdílet na sociálních sítích:

Máte zájem o čerstvé informace na Váš email? Zanechte nám kontakt.
Posíláme jen jeden email s novinkami měsíčně.