Jak funguje výměnný festival – alias swap

Vstupte do světa udržitelnosti a komunity na našem Výměnném Festivalu! Jak to probíhá?

 

Darování a výběr věcí

  • Lidé nám přinášejí věci, které již nevyužívají, ale stále mají hodnotu. Může to být oblečení, domácí potřeby, nářadí, hračky, kytky, nevyužití jídlo, kosmetiku, drobný nábytek a mnoho dalšího.
  • Návštěvníci pak mají možnost si v průběhu akce vybrat si z této rozmanité nabídky, věci které potřebují nebo je zaujaly. Náš cíl je propojit předměty s novými majiteli a dát jim druhou šanci na užitečný život. 
  • Podle typu akce je část vybraných věcí zdarma (platí se jen vstupné, většinou je to taška věcí na platící osobu zdarma). V případě, že si toho vyberete více, platí se malý poplatek za každou další tašku.

 

Opravy místo nákupu

  • Podporujeme návštěvníky, aby přemýšleli o opravách před nákupem nových věcí. Naším cílem je podnítit uvědomělost o možnostech oprav a prodlužování životnosti předmětů.
  • Propojujeme návštěvníky s místními opraváři a řemeslníky, kteří mohou pomoci s opravami a zachránit věci před zbytečným vyhozením.
  • Věci k opravě mohou být ty, které najdete na swapu nebo je možné si přivést věc na opravu z domova. Aktuální informace jsou vždy uvedené v popisu konkrétní akce.

 

 

Povídání o cirkularitě

V rámci akce pořádáme interaktivní diskuse a povídání o cirkulární ekonomice. Vyzýváme návštěvníky k zamyšlení nad výzvami a výhodami udržitelného životního stylu.

 

Tvořivý koutek pro děti

Připravujeme pro děti inspirativní tvoření z odpadu. Děti se mohou zapojit do tvůrčích aktivit a objevovat krásy udržitelného života.

 

Podpora lokálních výrobců

Podporujeme výrobce, který tvoří z odpadu, recyklovaných materiálů, vyrábí udržitelným stylem a podobně.

 

Výměnný festival se Swap Teplice z.s. není jen o výměně věcí, je to společenství, které podporuje udržitelný a odpovědný přístup ke spotřebě. Přijďte, přineste nebo si vezměte. Společně tvoříme lepší a zodpovědnější svět. 

 

Těšíme se na vás na našem dalším festivalu!

 

Sdílet na sociálních sítích:

Máte zájem o čerstvé informace na Váš email? Zanechte nám kontakt.
Posíláme jen jeden email s novinkami měsíčně.